Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Google zasiahol masívny výpadok služieb, nefungoval YouTube ani Gmail

 Webnoviny  14. december 2020  72
Google zasiahol masívny výpadok služieb, nefungoval YouTube ani Gmail

14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Technologický gigant Google sa potýka s masívnym výpadkom služieb, vrátane YouTube, Gmailu či Google Drive. Problémy, ktoré sa začali okolo 12:30, hlásia používatelia z celého sveta. Zdá sa však, že vyhľadávač Google a prehliadač Google Chrome fungujú aj napriek výpadku. Informujú o tom portály BBC a TechCrunch.

Mnohí ľudia a spoločnosti sa pritom spoliehajú na služby Googlu. Používatelia služby Google Docs môžu napríklad pokračovať vo svojej práci, ak si synchronizovali dokumenty offline, ale nemôžu používať žiadne online funkcie, píše BBC.

Používatelia tiež môžu aj naďalej pristupovať na vstupné stránky webových stránok v „režime inkognito“, v ktorom sa neuchováva záznam o aktivite používateľov pri prehliadaní. Google medzičasom na svojom informačnom paneli uviedol, že služby už pre niektorých používateľov obnovil a v blízkej budúcnosti očakáva napravenie problému pre všetkých.

Príčina výpadku nie je známa.

Viac k témam: internet
Zdroj: Webnoviny.sk - Google zasiahol masívny výpadok služieb, nefungoval YouTube ani Gmail © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.