Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súd

 Webnoviny  27. júl 2020  153
Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súd

27.7.2020 (Webnoviny.sk) - Austrálska komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC) ženie pred súd spoločnosť Google, ktorú obvinila zo zneužitia osobných údajov majiteľov účtov. Predstavitelia ACCC uviedli, že firma "uviedla do omylu" milióny Austrálčanov, aby získala ich súhlas a viac osobných informácií, ktoré Google zhromažďuje o internetovej aktivite s cieľom prispôsobiť reklamu pre používateľov.

Google v roku 2016 začal na prispôsobenie reklamy kombinovať osobné údaje používateľov z ich účtov na tejto platforme s informáciami z činností zo stránok, ktoré nepatria Googlu, no využívajú technológie firmy. "Tvrdíme, že spoločnosť Google nezískala výslovný súhlas zákazníkov na vykonanie tohto kroku," povedal zástupca ACCC Rod Sims.

Google vyhlásil, že na vyšetrovaní plne spolupracoval s ACCC a uviedol, že majiteľov účtov požiadal o súhlas prostredníctvom "významných a zrozumiteľných upozornení". "Dôrazne nesúhlasíme s ich obvineniami a budeme brániť náš postoj," reagovali predstavitelia Googlu.

Viac k témam: ochrana osobných údajov, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.