Štvrtok, 6. máj 2021
Oblačno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám

 Webnoviny  29. august 2020  144
Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám

29.8.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron potvrdil, že nevylúči čínsku značku Huawei z pripravovaných 5G sietí. Dodal však, že Francúzsko uprednostní európske spoločnosti ako Ericsson a Nokia. Dôvodom je zaručenie bezpečnosti.

Francúzsky líder sa o tom rozprával v piatok v Paríži s čínskym ministrom zahraničných vecí. Vyhlásil, že čínskeho prezidenta už informoval o preferenciách krajiny s tým, že "on by spravil na jeho mieste to isté".

"Je normálne, že chceme európske riešenie, a to z dôvodu potreby zaručenia bezpečnosti našej komunikácie," povedal prezident novinárom.

Francúzska vláda sa vyjadrila, že nedovolí používanie 5G technológií od firmy Huawei na ochranu vojenských základní, jadrových zariadení a iných "citlivých miest".

Huawei čelí kritike zo strany Spojených štátov amerických, ktoré firmu považujú za bezpečnostnú hrozbu.

Viac k témam: 5G sieť, bezpečnostné riziko, hrozba
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko nevylúči Huawei z pripravovaných 5G sietí, no Macron dá skôr prednosť európskym firmám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.