Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Finančná správa vylepšila chatbot, Slovákov automaticky upozorní na dôležité termíny

 Webnoviny  12. február 2021  49
Finančná správa vylepšila chatbot, Slovákov automaticky upozorní na dôležité termíny

12.2.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa vylepšila svoj automatizovaný chatbot Taxana. Po novom automaticky upozorňuje každého klienta, ktorý s ňou niekedy komunikoval, na dôležité termíny. Ako v tlačovej správe uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská, klientom finančnej správy tak už neujdú žiadne dôležité termíny.

Nová služba podľa hovorkyne finančnej správy funguje pre všetkých, ktorí s Taxanou komunikovali na sociálnej sieti Facebook. "Naplno bude fungovať po uvoľnení pandemických pravidiel Facebooku," upozornila. Finančná správa zaviedla túto novinku, aby zvýšila non-stop dostupnosť svojich služieb pre klientov.

Taxana v minulom roku prekročila rekordnú métu 195-tisíc používateľov. Ako zdroj informácií chatbot využilo 73 265 nových používateľov, celkovo túto formu komunikácie využilo vlani 195 082 používateľov. Daňový obsah doplnil v roku 2020 aj obsah colnej problematiky, konkrétne preclievania.

Taxana rozšírila aj systémové služby, a to v podobe najnovšej funkcionality zasielania dokumentov a formulárov používateľom automatizovaného chatbotu. Vlani boli najvyhľadávanejšími témami opatrenia týkajúce sa koronavírusu, dane z príjmov fyzických osôb, podávania daňových priznaní, eKasa a dane z pridanej hodnoty.

Viac k témam: chatbox Taxana, Taxana
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa vylepšila chatbot, Slovákov automaticky upozorní na dôležité termíny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.