Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Finančná správa ukončí duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov, týkajú sa spotrebných daní

 Webnoviny  21. november 2021  58
Finančná správa ukončí duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov, týkajú sa spotrebných daní

21.11.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa ukončí duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov za spotrebné dane k 12. decembru tohto roka.

Po novom bude doručovať takéto dokumenty len do elektronickej schránky na Ústrednom portáli verejnej správy, doručovanie na portál finančnej správy tak ukončí. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Plynulý dobeh doručení


Zákon o e-Governmente umožňuje finančnej správe duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov v oblasti správy spotrebných daní len do konca tohto roka. Finančná správa sa ho rozhodla ukončiť už k 12. decembru tohto roka.

Umožní tým plynulý "dobeh" doručení na portál finančnej správy a všetky osoby, ktoré disponujú touto schránkou, si budú môcť prevziať elektronické úradné dokumenty bez problémov do konca tohto roka.

Začiatok obojsmernej elektronickej komunikácie


Od 1. januára 2022 si budú môcť daňové subjekty prevziať elektronické úradné dokumenty výlučne v elektronickej schránke na Ústrednom portáli verejnej správy. Začne totiž naplno fungovať obojsmerná elektronická komunikácia a finančná správa bude takýmto spôsobom doručovať subjektom elektronické úradné dokumenty už za všetky druhy daní.

Výnimku bude tvoriť doručovanie rozhodnutí zahraničným osobám. Ak tieto osoby nebudú mať zriadenú schránku na Ústrednom portáli verejnej správy a budú ju mať zriadenú na portáli finančnej správy, potom im orgány finančnej správy budú doručovať do elektronickej osobnej schránky na portáli finančnej správy.

Viac k témam: elektronické úradné dokumenty, Spotrebné dane
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa ukončí duálne doručovanie elektronických úradných dokumentov, týkajú sa spotrebných daní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.