Štvrtok, 7. júl 2022
Prevažne slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

Finančná správa sprístupní daňovým subjektom viaceré elektronické formuláre daňových priznaní

 Webnoviny  31. december 2021  73
Finančná správa sprístupní daňovým subjektom viaceré elektronické formuláre daňových priznaní

31.12.2021 (Webnoviny.sk) - Daňové subjekty budú mať od 1. januára 2022 k dispozícii viaceré elektronické formuláre daňových priznaní. Finančná správa v sobotu zverejní na svojom webe formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ako aj daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby.

Ako v piatok informovala finančná správa, robila všetko pre to, aby boli formuláre pre klientov dostupné včas a mohli si tak splniť zákonom dané povinnosti.

Hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská dodala, že klienti budú mať k dispozícii aj oznámenie o reverznom hybridnom subjekte, účtovné závierky neziskovej účtovnej jednotky v sústave jednoduchého a podvojného účtovníctva, ako aj oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky a tiež všeobecné podania k účtovným závierkam v sústave jednoduchého a podvojného účtovníctva.

Viac k témam: Daňové subjekty, Elektronické dokumenty
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa sprístupní daňovým subjektom viaceré elektronické formuláre daňových priznaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.