Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Fiat Chrysler zavádzal investorov v prípade problémov s emisiami, spor urovná za milióny dolárov

 Webnoviny  29. september 2020  84
Fiat Chrysler zavádzal investorov v prípade problémov s emisiami, spor urovná za milióny dolárov

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler zaplatí 9,5 milióna dolárov, aby urovnala obvinenia zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC), že zavádzala investorov v otázke svojich problémov s emisiami. SEC uviedla, že výrobca áut neúplne informoval investorov o internom audite systémov emisií vozidiel.

Komisia konštatovala, že vo februári 2016 Fiat Chrysler v tlačovej správe a vo výročnej správe oznámil, že podľa auditu jeho vozidlá spĺňajú predpisy o emisiách. Avšak audit nebol komplexným hodnotením plnenia predpisov, uviedla SEC.

Zhruba v rovnakom čase inžinieri americkej Agentúry na ochranu životného prostredia a Kalifornského úradu pre čistotu ovzdušia vyslovili obavy o stav emisných systémov niektorých dieselových motorov automobilky Fiat Chrysler.

Minulý rok taliansko-americká automobilka súhlasila so zaplatením stoviek miliónov dolárov, vrátane 300 miliónov dolárov americkej vláde, aby urovnala obvinenia, že klamala pri testoch emisií dieselových motorov. Fiat Chrysler však trval na tom, že neklamal úmyselne a firma si nepriznala porušenie predpisov.

(1 EUR = 1,167 USD)

Viac k témam: automobilka, emisie
Zdroj: Webnoviny.sk - Fiat Chrysler zavádzal investorov v prípade problémov s emisiami, spor urovná za milióny dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.