Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Fabriky nemajú možnosť pripraviť sa na tvrdý lockdown, ministerstvo sa vyhýba odpovediam

 Webnoviny   1. marec 2021  43
Fabriky nemajú možnosť pripraviť sa na tvrdý lockdown, ministerstvo sa vyhýba odpovediam

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Podniky na Slovensku zatiaľ nemajú možnosť pripraviť sa na možný tvrdý lockdown. Vláda pritom v nedeľu odsúhlasila, že ak nové opatrenia na riešenie aktuálnej pandemickej situácie nezaberú do 21. marca, začne sa príprava na zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny. Čo bude takýto krok znamenať pre slovenské fabriky, však nateraz jasné nie je.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Ministerstvo hospodárstva SR neodpovedalo na otázky agentúry SITA, ktorých podnikov by sa prerušenie výroby týkalo a na ako dlho by museli zastať výrobné linky. Vyhlo sa aj odpovedi na možnosti prípadnej kompenzácie. „Tieto otázky sú v tejto chvíli predčasné," reagoval stručne rezort hospodárstva.

Kabinet v nedeľu schválil desať okruhov opatrení, ktorých cieľom má byť zastaviť nárast hospitalizácií v nemocniciach a spomaliť šírenie ochorenia COVID-19. Od 8. marca bude napríklad povinnosťou nosiť respirátor FFP2 bez filtra v obchodných prevádzkach a v mestskej hromadnej doprave, od 15. marca následne vo všetkých interiéroch, okrem prvého stupňa základných škôl.

Viac o téme: Koronavírus


Sprísnia sa kontroly prechodu štátnych hraníc, zaviesť sa má podmienka 72-hodinového negatívneho testu pre vstup na Slovensko pre pendlerov zo susedných krajín. Tiež sa navrhuje zacieliť testovanie na koronavírus na osoby s príznakmi, osoby v ohniskách a potenciálnych ohniskách. Zvýšiť sa má tiež počet kontrol vykonávaných príslušníkmi Policajného zboru.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Fabriky nemajú možnosť pripraviť sa na tvrdý lockdown, ministerstvo sa vyhýba odpovediam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.