Utorok, 23. jún 2026
Mimoriadne správy
- Rusko pripravuje provokácie proti pobaltským krajinám alebo Poľsku, domček z kariet sa vraj rozpadá
- Z plášťa najvyššieho mrakodrapu v EÚ odpadlo sklo, poškodilo zaparkované auto
- Ruský útok na Zelenského rodné mesto zabil troch ľudí a zranil najmenej ďalších 19
- Nemecká vláda podporila dôchodkovú reformu, počíta s ďalším zvyšovaním veku odchodu do penzie
- Lavrov obvinil USA, že už nie sú nestranným sprostredkovateľom rokovaní o Ukrajine
Európska únia sa chystá na chaotický brexit, podľa Maasa sa zahrávajú s blahobytom občanov
Webnoviny 13. marec 2019 627
ŠTRASBURG 13. marca (WebNoviny.sk) - Skupina Európskeho parlamentu (EP) pre brexit sa stretáva v Štrasburgu, aby zhodnotila situáciu pred plenárnou diskusiou o slepej uličke v súvislosti s odchodom Británie z EÚ.
Nové colné pravidlá
Po tom, ako britskí poslanci v utorok pomerom hlasov 391 ku 241 odmietli dohodu o podmienkach brexitu z dielne premiérky Theresy Mayovej, britský parlament bude v stredu rozhodovať, či krajina z EÚ odíde bez dohody.
Eurokomisár pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici uviedol, že utorkové hlasovanie zvyšuje pravdepodobnosť odchodu Británie, ktorý je "neusporiadaný, brutálny ako útes," vrátane zavedenia nových colných pravidiel a obchodného chaosu, pred ktorým nadnárodné firmy varovali mesiace.
Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas povedal, že "ktokoľvek odmieta dohodu (o brexite), zahráva si bezohľadným spôsobom s blahobytom svojich občanov a ekonomikou".
Mimoriadne opatrenia
Európsky parlament má v priebehu stredy schváliť opatrenia, aby sa v závere tohto mesiaca čo najlepšie zvládli bezprostredné ťažkosti brexitu bez dohody.
EP smeruje k schváleniu mimoriadnych opatrení s cieľom zmierniť bezprostredné problémy na cestách a letiskách, ak nákladné vozidlá zrazu budú musieť byť kontrolované a Británia sa stane treťou krajinou.
Viac k témam: Brexit, Európsky parlament (EP), Riadiaca skupinu pre brexit, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia sa chystá na chaotický brexit, podľa Maasa sa zahrávajú s blahobytom občanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Bolívijský rezident vyhlásil výnimočný stav a nasadil políciu proti opozičným blokádam ciest
Masívny ukrajinský útok na Krym zabil štyroch ľudí, okupačné úrady zastavili predaj palív
Tragédia pri Tarragone si vyžiadala životy troch chlapcov, skočili do rozbúreného mora