Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruch

 Webnoviny   4. máj 2021  32
Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruch

4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) finálne schválila veľkú schému štátnej pomoci pre subjekty v cestovnom ruchu, na ktorú by malo byť vyčlenených zo štátneho rozpočtu ďalších 37 miliónov eur. Informovala o tom dnes prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková.

V praxi to podľa nej znamená, že aj takto bude môcť rezort dopravy pomôcť podnikom, ktoré v predchádzajúcej výzve de minimis s maximálnou pomocou do 200-tisíc eur nemohli odškodniť, aby mohli lepšie znášať následky pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Ministerstvo dopravy podľa Kataríny Brunckovej očakáva, že po formálnom schválení vládou už bude môcť budúci týždeň predstaviť detaily pripravovanej výzvy pre väčšie firmy, ktoré pôsobia v domácom cestovnom ruchu vrátane gastrosektoru. Podobne rezort ešte bude musieť dostať k dispozícii financie zo strany ministerstva financií.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.