Štvrtok, 30. júl 2026
Mimoriadne správy
- Z japonského obchodného centra zničeného výbuchom po zemetrasení zachránili všetkých 25 mačiek
- Šutaj Eštok odprevadil slovenských hasičov a záchranárov do Francúzska, pridajú sa k boju s požiarmi – VIDEO, FOTO
- Hasiči majú pod kontrolou väčšinu lesných požiarov v tureckých turistických oblastiach
- Prezident Spojených arabských emirátov rokoval s premiérom Ficom o hospodárskej spolupráci
- Pre sankcie USA a nedostatok paliva zostali na Kube zatvorené takmer tri štvrtiny hotelov
Euro voči doláru oslabilo, nákup dlhopisov by sa v tomto roku mal ukončiť
Webnoviny 14. jún 2018 611
NEW YORK 14. júna (WebNoviny.sk) - Euro oproti doláru v úvode štvrtkového obchodovania oslabilo. Európska centrálna banka oznámila, že na jeseň začne redukovať program nákupov dlhopisov a do záveru tohto roka ho ukončí.
Odporúčame:
Na Slovensko poputujú ďalšie stovky miliónov z Rozvojovej banky Rady Európy
Zároveň však konštatovala, že úroky nezdvihne skôr ako v lete budúceho roka. Americký Federálny rezervný systém (Fed) pritom v stredu hlavnú úrokovú sadzbu zdvihol o štvrť percentuálneho bodu a signalizoval, že v tomto roku ju pravdepodobne zvýši ešte dvakrát.
Spoločná európska mena oslabila na 1,1658 USD/EUR z hodnoty 1,1773 USD/EUR. Dolár však klesol oproti japonskému jenu na 110,34 JPY/USD zo stredajšej úrovne 110,55 JPY/USD.
Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - Euro voči doláru oslabilo, nákup dlhopisov by sa v tomto roku mal ukončiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
Útočník z Berlína sa pred smrtiacim útokom prihlásil k Islamskému štátu