Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Euro si polepšilo oproti doláru v dôsledku posilnenej medziročnej inflácie v eurozóne
Webnoviny 31. máj 2018 547
NEW YORK 31. mája (WebNoviny.sk) - Euro v úvode štvrtkového obchodovania oproti doláru vzrástlo, keďže medziročná inflácia v eurozóne podľa rýchleho odhadu štatistického úradu Európskej únie Eurostatu v máji posilnila na 1,9 percenta z aprílových 1,2 percenta.
Odporúčame:
Situácia v Taliansku povzbudila investorov, euro posilnilo voči doláru,
Spoločná európska mena stúpla na 1,1664 USD/EUR zo stredajšej úrovne 1,1654 USD/EUR. Dolár si pohoršil aj voči jenu, a to na 108,57 JPY/USD z hodnoty 108,85 JPY/USD.
Viac k témam: svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Euro si polepšilo oproti doláru v dôsledku posilnenej medziročnej inflácie v eurozóne © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO