Utorok, 22. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Embraco Slovakia stabilizoval výrobu a tretina z prepustených zamestnancov získali opäť prácu

 Webnoviny   5. október 2020  81
Embraco Slovakia stabilizoval výrobu a tretina z prepustených zamestnancov získali opäť prácu

5.10.2020 (Webnoviny.sk) - Najväčší zamestnávateľ na Spiši Embraco Slovakia zo skupiny Nidec Global Appliance sa čiastočne zotavil z poklesu objednávok spôsobených prvou vlnou pandémie COVID-19 a aktuálne hľadá nových zamestnancov do výroby chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek. Agentúru SITA o tom informoval Anton Oberhauser z PR oddelenia Embraco Slovakia.

„Hoci globálny dopyt po našich výrobkoch sa následkom jarnej vlny koronavírusu prepadol v druhom štvrťroku o viac ako 35 percent a predpokladali sme zníženie zamestnanosti o viac než 300 ľudí, situácia sa v auguste mierne stabilizovala. Nakoniec sa hromadné prepúšťanie u nás dotklo 240 kolegov, avšak takmer 80 prepustených zamestnancov sme už medzitým znova prijali,” informoval generálny riaditeľ závodu Marcelo Borba. Aktuálne pracuje v závode dvetisíc zamestnancov.

Spoločnosť, ktorá sa ani doteraz nemusela spoliehať na zamestnávanie operátorov z tretích krajín, chce aj naďalej ponúkať prácu ľuďom z regiónu a rozbieha nábor nových zamestnancov do výroby. „Počítame s tým, že práca u nás by mohla byť riešením aj pre ľudí, ktorých tvrdo zasiahla koronakríza,” dodáva Borba.

Závod Embraco čelil rapídnemu poklesu objednávok od začiatku apríla a niekoľkokrát prerušil výrobu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Embraco Slovakia stabilizoval výrobu a tretina z prepustených zamestnancov získali opäť prácu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.