Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnuté

 Webnoviny  12. máj 2021  62
Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnuté

12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Zaviesť ekologickejší a udržateľnejší model hospodárstva nebude podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej ľahké, no je to nevyhnutné. Uviedla to v stredu vo svojom príhovore na úvod Delfského ekonomického fóra, ktoré sa konalo online. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Kľúčovú úlohu bude mať súkromný sektor


Zároveň zdôraznila, že kľúčovú úlohu v tomto úsilí bude mať aj súkromný sektor. Tiež vyzvala na spravodlivú hospodársku súťaž, na podporu tých, ktorí prichádzajú s novými a inovatívnymi prístupmi a na investície do výskumu a vývoja.

Podotkla, že aj po ústupe pandémie je potrebné mať na pamäti, že svet sa radikálne mení a rozhodnutia viac ako kedykoľvek predtým zásadne ovplyvňujú budúcnosť.

„Práve pandémia nám pripomenula, aké krehké je životné prostredie a naše zdravie, ale zároveň nám ukázala silu vedy a inovácií, faktov a spolupráce. Naučila nás, že ak budeme spolupracovať, dokážeme prekonať každú výzvu. Táto lekcia je dôležitá aj v kontexte snahy zaviesť ekologickejší a udržateľnejší model hospodárstva,“ uviedla Čaputová.

Proces musí byť spravodlivý pre všetkých


Ako ďalej dodala, zodpovednosťou lídrov je zaistiť, aby bol tento proces čo najviac spravodlivý pre všetkých. Príležitosť na transformáciu celej spoločnosti cez investície do inovatívnych riešení, vysporiadanie sa s dlhodobými environmentálnymi výzvami a zvýšenie konkurencieschopnosti priemyslu ponúkajú podľa prezidentky aj prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Viac k témam: ekológia, hospodárstvo, Pandémia, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnuté © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.