Streda, 29. júl 2026
Mimoriadne správy
- Najhoršie požiare v Európe ustupujú, Slovensko sa však ocitlo medzi ohrozenými krajinami
- Vedci objavili v Zimbabwe nový druh 210 miliónov rokov starého dinosaura
- Zelenskyj označil rokovanie s Trumpom za úspešné, žiada licencie na výrobu rakiet Patriot
- Merz žiada zoškrtanie rozpočtu Bruselu o stovky miliárd eur, Únia podľa neho míňa priveľa
- Rusko postupne ruší obmedzenia predaja pohonných hmôt po ukrajinských útokoch
Dolár si pohoršil oproti jenu, ale stúpol voči euru
Webnoviny 28. máj 2019 731
NEW YORK 28. mája (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode utorkového obchodovania oslabil voči jenu, keďže investori v New Yorku sa po návrate z predĺženého víkendu naďalej sústreďovali na americko-čínsku obchodnú vojnu. Dolár si oproti japonskej mene pohoršil na 109,43 JPY/USD z pondelkovej uzatváracej úrovne 109,53 JPY/USD.
Euro však voči doláru kleslo na 1,1192 USD/EUR z hodnoty 1,1193 USD/EUR. Investori stále vyhodnocovali výsledky volieb do Európskeho parlamentu, v ktorých si proeurópske sily udržali majoritu napriek rastu nacionalistických strán.
Viac k témam: dolár, euro, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár si pohoršil oproti jenu, ale stúpol voči euru © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rumunsko zostrelilo už tretí ruský dron za tri dni, prezident Dan označil ich prelety za neprijateľné
Tadej Pogačar vyrovnal rekord piatym triumfom na Tour de France
Interpol eviduje 55 nezvestných Slovákov, medzi nimi sú podnikateľ aj dvaja novinári