Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Dolár posilnil oproti jenu, investori s nervozitou sledovali obchodné rokovania USA s Čínou
NEW YORK 22. februára (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode piatkového obchodovania posilnil oproti japonskému jenu napriek tomu, že investori s nervozitou sledovali americko-čínske rokovania vo Washingtone o vzťahoch v obchodnej oblasti. Dolár si voči jenu prilepšil na 110,73 JPY/USD zo štvrtkovej uzatváracej úrovne 110,70 JPY/USD.
Spoločná európska mena však stúpla oproti doláru, hoci medziročná inflácia v eurozóne v januári oslabila na 1,4 percenta z decembrových 1,5 percenta. Euro posilnilo na 1,1348 USD/EUR z hodnoty 1,1338 USD/EUR.
Viac k témam: dolár, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár posilnil oproti jenu, investori s nervozitou sledovali obchodné rokovania USA s Čínou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO