Streda, 9. júl 2025
Mimoriadne správy

Dolár oslabil voči euru, ale posilnil oproti japonskému jenu

 Webnoviny  15. máj 2019  485  
Dolár oslabil voči euru, ale posilnil oproti japonskému jenu

NEW YORK 15. mája (WebNoviny.sk) - Euro v úvode stredajšieho obchodovania voči doláru stúplo, keďže sa v prvom kvartáli obnovil rast nemeckej ekonomiky, a to vďaka silným výdavkom spotrebiteľov. Nemecká ekonomika sa počas januára až marca v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom zväčšila o 0,4 percenta.

Spoločná európska mena oproti doláru posilnila na 1,1209 USD/EUR z utorkovej uzatváracej úrovne 1,1208 USD/EUR. Dolár však stúpol voči japonskému jenu na 109,63 JPY/USD z hodnoty 109,61 JPY/USD.

Viac k témam: dolár, euro, jen, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár oslabil voči euru, ale posilnil oproti japonskému jenu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.