Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Dolár klesol voči japonskému jenu aj euru, Fed naznačil možné zníženie úrokov
Webnoviny 20. jún 2019 765
NEW YORK 20. júna (WebNoviny.sk) - Dolár v úvode štvrtkového obchodovania oslabil oproti jenu aj voči euru vzhľadom na to, že americký Federálny rezervný systém (Fed) naznačil možné zníženie úrokov.
Oproti jenu dolár klesol na 107,76 JPY/USD z úrovne 108,10 JPY/USD a spoločná európska mena stúpla na 1,1308 USD/EUR z hodnoty 1,1226 USD/EUR.
Kurz britskej meny sa však zhoršil na 1,2720 USD/GBP z 1,2680 USD/GBP po tom, ako Bank of England ponechala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na úrovni 0,75 percenta a upozornila, že kombinácia obáv z brexitu a napätia v globálnom obchode negatívne vplýva na rast ekonomiky.
Viac k témam: britská libra, dolár, euro, jen, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár klesol voči japonskému jenu aj euru, Fed naznačil možné zníženie úrokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine