Utorok, 11. máj 2021
Jasno  15,6 °C
Mimoriadne správy

Dôchodcovia začínajú dostávať zvýšené penzie, porástli o pevnú sumu alebo percentuálne

 Webnoviny   4. január 2021  61
Dôchodcovia začínajú dostávať zvýšené penzie, porástli o pevnú sumu alebo percentuálne

4.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa začína v januárových výplatných termínoch, párne dni od 2. do 24. januára, posielať dôchodcom vyššie dôchodky.

Súvisí to s valorizáciou dôchodkov od 1. januára 2021. Dôchodky sa budú zvyšovať buď o 2,6 % alebo najmenej o pevnú, garantovanú sumu zvýšenia dôchodku. Informoval o tom v pondelok špecialista komunikácie Sociálnej poisťovne Marian Škotka.

O zvýšenie dôchodku nie je potrebné žiadať. Poberatelia dôchodkov dostanú o zvýšení písomné rozhodnutie. Dôchodky vo vyššej sume im budú prvý raz vyplatené vo výplatnom termíne v januári 2021 aj s doplatkom zvýšenia od 1. januára 2021 do dňa predchádzajúceho výplatnému termínu v januári 2021.

Viac k témam: dôchodcovia, dôchodky
Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodcovia začínajú dostávať zvýšené penzie, porástli o pevnú sumu alebo percentuálne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.