Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Deficit americkej obchodnej bilancie v apríli v porovnaní s marcom klesol o viac než osem percent

 Webnoviny   8. jún 2021  32
Deficit americkej obchodnej bilancie v apríli v porovnaní s marcom klesol o viac než osem percent

8.6.2021 (Webnoviny.sk) - Deficit obchodnej bilancie USA v apríli predstavoval 68,9 miliardy dolárov (USD). V porovnaní s rekordným marcovým deficitom 75 miliárd USD to predstavuje pokles o 8,2 percenta. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Na obchodnú bilanciu pozitívne vplývalo zlepšenie ekonomických podmienok v zahraničí, čo podporilo dopyt po amerických tovaroch. Domáci dopyt po importovaných tovaroch naopak rástol pomalším tempom.

V apríli sa hodnota exportu amerických tovarov a služieb zvýšila o 1,1 percenta na 205 miliárd USD. Dovozy boli v objeme 273,9 miliardy USD, čo bolo v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o 1,4 percenta menej.

Za štyri mesiace roka do konca apríla deficit obchodnej bilancie v medziročnom porovnaní vzrástol o 50,4 percenta na sumu 281,7 miliardy USD.

V porovnateľnom období vlaňajška bola najväčšia svetová ekonomika vzhľadom na obmedzenia vyvolané pandémiou koronavírusu fakticky zatvorená.

Viac k témam: obchodná bilancia, zahraničný obchod
Zdroj: Webnoviny.sk - Deficit americkej obchodnej bilancie v apríli v porovnaní s marcom klesol o viac než osem percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.