Nedeľa, 9. máj 2021
Jasno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Daňovníci môžu po vyplnení formulára získať takmer 140 eur, finančná správa upozorňuje na podvod

 Webnoviny  11. marec 2021  43
Daňovníci môžu po vyplnení formulára získať takmer 140 eur, finančná správa upozorňuje na podvod

11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov. Zasielajú im podvodný email. Ponúkajú im vrátenie sumy vo výške 136,99 eura, ak vyplnia priložený formulár.

Finančná správa takéto maily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

"Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich láka na vrátenie sumy vo výške 136,99 eura po vyplnení priloženého formulára na vrátenie platby," uviedla hovorkyňa. Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, nevypĺňali žiadny dotazník a obrátili sa na políciu.

Viac k témam: daňovníci, podvodné e-maily
Zdroj: Webnoviny.sk - Daňovníci môžu po vyplnení formulára získať takmer 140 eur, finančná správa upozorňuje na podvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.