Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Daniari preverili v predošlom mesiaci vyše šesťsto prevádzok, porušenie zákona zistili pri dvoch tretinách nákupov

 Webnoviny  27. august 2022  154  
Daniari preverili v predošlom mesiaci vyše šesťsto prevádzok, porušenie zákona zistili pri dvoch tretinách nákupov

27.8.2022 (Webnoviny.sk) - Kontrolóri finančnej správy v júli tohto roka preverili 662 podnikateľských subjektov, z toho 381 formou online monitorovania na mieste a 348 formou kontrolných nákupov.

Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 234 prípadoch. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Podnikatelia neevidujú tržby


Finančná správa preverila najmä segmenty služieb pohostinstiev, výroby zmrzliny, jedálne a ostatné účelové stravovanie.

Porušenie zákona odhalili kontrolóri v 234 prípadoch, čo predstavuje 66,1 % z celkového počtu kontrolných nákupov a 30,8 % z celkového počtu kontrol, vrátane monitorovania.

Podnikatelia pritom najčastejšie porušujú zákon tým, že neevidujú tržby, čo sa preukázalo v 182 prípadoch. Kontrolóri uložili pokuty vo výške 67,5 tisíca eur.

Neobišli ani virtuálne pokladnice


Kontrolóri zároveň vykonali 13 opakovaných kontrolných nákupov a 25 online monitorovaní u podnikateľov, ktorí v júni tržbu nezaevidovali, z toho v 4 prípadoch opätovne zistili porušenie zákona.

Zamerali sa aj na 36 virtuálnych registračných pokladníc (VRP). Formou online monitorovania preverili 22 VRP a formou kontrolných nákupov 16 VRP. Porušenie zákona zistili v 14 prípadoch, uložili preto pokuty vo výške 3 630 eur.

Viac k témam: E-Kasa, Elektronická registračná pokladnica, Kontrola, virtuálne registračné pokladnice
Zdroj: Webnoviny.sk - Daniari preverili v predošlom mesiaci vyše šesťsto prevádzok, porušenie zákona zistili pri dvoch tretinách nákupov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.