Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Cyprus očakáva zotavenie turizmu do roku 2024, pokles príjmov krajinu tvrdo zasiahol

 Webnoviny  16. december 2021  71
Cyprus očakáva zotavenie turizmu do roku 2024, pokles príjmov krajinu tvrdo zasiahol

16.12.2021 (Webnoviny.sk) - Cyperská vláda očakáva, že turizmus na ostrove sa začne naplno zotavovať v roku 2022. Ako vo štvrtok uviedol námestník ministra cestovného ruchu Savvas Perdios, v tomto roku sa v porovnaní s vlaňajškom zvýšila návštevnosť turistov o 175 %.

Napriek tomu Cyprus stále nedosahuje také čísla, aké mal pred nástupom pandémie koronavírusu v marci minulého roka. Perdios podotkol, že Cyprus zaznamenal v tomto roku od januára do októbra približne 1,7 milióna turistov, čo je o 54 % menej ako v rekordnom roku 2019. Očakáva sa však, že turizmus na Afroditinom ostrove sa dostane na predpandemickú úroveň do roku 2024.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Cestovný ruch priamo tvorí 13 % cyperskej ekonomiky a prudký pokles príjmov počas prvých mesiacov pandémie krajinu tvrdo zasiahol. Príjmy z cestovného ruchu v období od januára do septembra tohto roka dosiahli viac ako miliardu eur, čo je viac ako trojnásobok sumy za rovnaké obdobie minulého roka, no oproti roku 2019 je to pokles o 53 %.

Viac k témam: Cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Cyprus očakáva zotavenie turizmu do roku 2024, pokles príjmov krajinu tvrdo zasiahol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.