Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a Poľska

 Webnoviny  10. december 2020  73
Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a Poľska

10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Vedúci predstavitelia Európskej únie vo štvrtok uzavreli dohodu o svojom sedemročnom rozpočte a balíku pomoci na odstránenie následkov pandémie v celkovej hodnote zhruba 1,8 bilióna eur.

Informoval o tom predseda Európskej rady Charles Michel s tým, že euroblok prekonal námietky Poľska a Maďarska, ktoré nesúhlasili s podmienkou právneho štátu a odmietali akýkoľvek mechanizmus, ktorý by finančne sankcionoval členské štáty za porušenie demokratických štandardov.

"Teraz môžeme začať s implementáciou a znovu vybudovať naše ekonomiky," uviedol Michel počas samitu EÚ na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Bezprostredne po tomto vyhlásení neboli k dispozícii žiadne podrobnosti dohody.

Viac k témam: rozpočet Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk - Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.