Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Čína zastavila nákupy amerických agrárnych produktov a použije ich ako zbraň v obchodnej vojne
Webnoviny 6. august 2019 786
6.8.2019 (Webnoviny.sk) - Čína potvrdila, že nákupy amerických poľnohospodárskych produktov použije ako zbraň v prebiehajúcej obchodnej vojne.
Hovorca čínskeho ministerstva obchodu uviedol, že čínske firmy zastavili nákupy produktov farmárov z USA v reakcii na nové clá, ktoré americký prezident Donald Trump ohlásil na čínske tovary v hodnote 300 mld. USD. Informuje o tom portál cnbc.com.
Peking by mohol nákupy zastaviť úplne
Ide o vážne porušenie výsledkov schôdzky prezidentov Číny a USA, povedal čínsky minister obchodu o ohlásených amerických clách. Čína patrí ku krajinám, ktoré najviac nakupujú poľnohospodárske produkty z USA.
Agentúra Bloomberg uviedla, že Peking by mohol úplne zastaviť nákupy produktov amerických farmárov. Americké poľnohospodárstvo je citlivou témou v prebiehajúcej obchodnej vojne.
Trump obvinil Čínu z nerealizovania nákupov
Prezident USA uviedol, že zabezpečil nákupy veľkého množstva agrárnych produktov, keď sa v júni stretol s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom.
Neskôr Trump obvinil Čínu z toho, že nákupy nerealizuje, čo ho viedlo k ohláseniu 10-percentných ciel na dovoz z Číny, na ktorý sa doteraz clá neuplatňujú.
Viac k témam: agrárne produkty, clá, farmári, obchodná vojna, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína zastavila nákupy amerických agrárnych produktov a použije ich ako zbraň v obchodnej vojne © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA