Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Čína varovala, že obmedzenie investícii USA v jej ekonomike by poškodili globálne hospodárstvo
30.9.2019 (Webnoviny.sk) - Čína varovala, že prípadné kroky USA s cieľom obmedziť americké investície v jej ekonomike by poškodili globálnu ekonomiku.
Peking sa takto vyjadril v pondelok po správe, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa pravdepodobne uvažuje o takých možnostiach, ako je vyradenie akcií čínskych spoločností z amerických búrz.
"Extrémny tlak a dokonca pokus o zrušenie čínsko-amerických vzťahov určite poškodí záujmy amerických a čínskych firiem a ľudí, spôsobí to turbulencie na finančných trhoch a ohrozí medzinárodný obchod a rast svetovej ekonomiky," uviedol hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Geng Šuang.
"Dúfame, že USA budú s Čínou spolupracovať na prehĺbení ekonomickej, obchodnej a finančnej kooperácii," dodal hovorca čínskeho rezortu zahraničia.
Viac k témam: americká ekonomika, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína varovala, že obmedzenie investícii USA v jej ekonomike by poškodili globálne hospodárstvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
Zelenskyj navštívil Kupiansk, nachádzal sa asi kilometer od ruských pozícií
Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú