Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Čína sa naďalej usiluje o obchodnú dohodu, informácie o komplikáciách označila za špekulácie
Webnoviny 21. november 2019 1042
21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Čínska vláda vo štvrtok odmietla medializované informácie, podľa ktorých obchodné rokovania s USA narazili na prekážky. Správy, ktoré priniesla deň predtým agentúra Reuters, označil hovorca ministerstva obchodu v Pekingu Gao Feng za nedôveryhodné „špekulácie“.
Čína sa naďalej usiluje o dohodu, čo je v záujme všetkých zúčastnených strán, dodal hovorca s tým, že aktualizované informácie o stave rokovaní nemôže poskytnúť.
Finančnými trhmi v posledných dňoch otriasajú protirečivé informácie, ktoré prichádzajú z Washingtonu aj Pekingu. Prezident Trump začiatkom novembra vyhlásil, že predbežnú dohodu by mohol s čínskou hlavou štátu Si Ťin-Pchingom podpísať ešte tento mesiac.
Agentúra Reuters však citovala zdroje z prostredia administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, podľa ktorých rokovania sprevádzajú komplikácie. Pokiaľ sa včas nepodarí uzavrieť takzvanú „fázu jedna“ obchodných rokovaní hrozí, že USA k 15. decembru zvýšia clá na ďalšie čínske tovary.
Viac k témam: obchodná dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína sa naďalej usiluje o obchodnú dohodu, informácie o komplikáciách označila za špekulácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO