Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiem

 Webnoviny  10. jún 2021  36
Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiem

10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Za prvé tri mesiace tohto roku zaniklo na Slovensku 956 kapitálových spoločností. Je to menej, ako v prvom kvartáli minulého roka, keď sa pandémia na Slovensku ešte iba rozbiehala.

Analýza poradenskej firmy Dun & Bradstreet tak dokazuje, že čierne predpovede o devastačnom dopade koronakrízy na podniky sa úplne nenaplnili. Údaje sú napriek jednému z najťažších rokov, ktorému musela naša spoločnosť čeliť, nad očakávania pozitívne.

Čísla by bez pomoci boli horšie


„Paradoxne bol úvod roka 2021 z pohľadu zániku spoločností stabilnejší, ako minulé roky. V rovnakom období minulého roka zaniklo o 111 firiem viac ako v súčasnosti (1 067), a v prvých troch mesiacoch roka 2019 o 47 viac (1 003),“ uviedla analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Zároveň dodala, že za aktuálnymi číslami stojí podpora podnikov zo strany vlády. „Je preto možné predpokladať, že ak by vláda financie na pandemickú pomoc nevyčlenila, čísla by boli výrazne horšie,“ podotkla.

Najhorším mesiacom bol február


Zo zaniknutých spoločností bolo 915 spoločností s ručením obmedzeným a 41 akciových spoločností. Najviac spoločností s ručením obmedzeným zaniklo v januári tohto roka, 433, čo je takmer polovica zo všetkých. Najhorší mesiac pre akciové spoločnosti bol február, keď podnikanie ukončilo 16 z celkového počtu zrušených akcioviek.

Dun & Bradstreet je líder v poskytovaní dát a analytických riešení, ktoré umožňujú firmám po celom svete zlepšiť ich rozhodovacie procesy a zvýšiť výkonnosť.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, firmy, koronakríza, Pandémia, zánik firmy
Zdroj: Webnoviny.sk - Čierne predpovede sa počas koronakrízy nenaplnili, medziročne zaniklo menej firiem © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.