Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Ceny väčších obytných domov v Británii stúpli na rekordnú úroveň, môže za to súčasná pandémia

 Webnoviny  21. september 2020  90
Ceny väčších obytných domov v Británii stúpli na rekordnú úroveň, môže za to súčasná pandémia

21.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ceny za predaj domov vo Veľkej Británii s tromi a štyrmi spálňami, ktoré si pýtajú predávajúci, stúpli na rekordné maximá. Kupujúci totiž chcú viac priestoru počas pandémie koronavírusu.

Uviedol to britský internetový portál Rightmove, ktorý sa venuje realitnému trhu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Podľa odhadu Rightmove predaj domov v septembri medziročne vzrástol o 40 percent, pričom väčšie domy s tromi a štyrmi spálňami dosiahli rekordnú priemernú ponúkaciu cenu 291 618 libier (GBP). Informuje o tom news.sky.com.

Celkovo ceny obytných nehnuteľností v Británii v septembri podľa Rightmove posilnili o 0,2 percenta a oproti rovnakému mesiacu minulého roka sa zvýšili o 5 percent.

Odborníci na trh však upozorňujú, že rast cien sa vytratí v neskoršej časti tohto roka a v priebehu budúceho roka. Dôvodom bude silnejúca kríza na trhu práce a v oblasti príjmov v dôsledku pandémie.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, nehnuteľnosti, reality
Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny väčších obytných domov v Británii stúpli na rekordnú úroveň, môže za to súčasná pandémia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.