Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
NEW YORK 9. marca (WebNoviny.sk) - Severomorská ropa Brent v stredu zlacnela o 5 percent a ľahká americká ropa o 5,4 percenta. Išlo o najvýraznejšie zlacnenie ropy za viac ako rok. Dôvodom bola správa amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA), ktorá ukázala, že zásoby ropy v USA výrazne stúpli.
EIA uviedol, že zásoby ropy sa minulý týždeň zvýšili o 8 mil. barelov, čiže podstatne viac, ako analytici očakávali. Ľahká americká ropa zlacnela o 2,86 USD na 50,28 USD za barel a severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, oslabila o 2,81 USD na 53,11 USD za barel.
Znížila sa aj veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu, a to o 3 centy na 1,65 USD za galón. Vykurovací olej tiež zlacnel, a to o 6 centov, čiže o 3,5 percenta na 1,56 USD za galón. Nedarilo sa ani drahým kovom. Zlato zlacnelo o 6,70 USD na 1 209,40 USD za uncu. Cena striebra sa znížila o 24 centov, čiže o 1,4 percenta a uzavrela na hodnote 17,30 USD za uncu.
(1 EUR = 1,0556 USD)
Viac k témam: ropa, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny ropy prudko klesli, nedarilo sa ani drahým kovom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Regulačný úrad už rozhodol o nových cenách elektrinyNasledujúci článok
Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne má Druckerovu dôveru
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Najvyšší súd prejedná odvolanie prokurátora vo veci Kádára zo skupiny sátorovcov
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera