Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v Európe

 Webnoviny  13. september 2021  125
Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v Európe

13.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ceny dovoleniek sa podľa šéfa írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair na budúci rok pravdepodobne prudko zvýšia, keďže dopyt po cestovaní sa oživí.

„Myslím si, že v Európe na budúci rok nastane dramatické zotavenie turizmu. A dôvod, pre ktorý podľa mňa budú ceny dramaticky vyššie, je to, že je menej prepravnej kapacity,“ povedal Michael O'Leary pre nedeľník Sunday Times. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Všetci konkurenti spoločnosti Ryanair museli pre pandémiu zredukovať svoje flotily, konštatoval O'Leary.

„V roku 2022 bude v Európe o približne 20 percent menšia prepravná kapacita na krátke trasy, pričom sa dramaticky zotaví dopyt,“ poznamenal šéf leteckej firmy Ryanair. Tento vývoj nastáva za situácie, keď ekonómovia predpovedajú rast inflácie počas zvyšnej časti tohto roka a zároveň hrozí zvýšenie environmentálnych daní.

Viac k témam: COVID-19, dovolenky, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny dovoleniek pôjdu podľa šéfa Ryanairu prudko nahor, hovorí o dramatickom zotavovaní turizmu v Európe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.