Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Budúci dôchodcovia, ktorí pracovali aj na Slovensku a v Česku, sa budú môcť poradiť s odborníkmi o dôchodkových záležitostiach

 Webnoviny  27. marec 2024  126  
Budúci dôchodcovia, ktorí pracovali aj na Slovensku a v Česku, sa budú môcť poradiť s odborníkmi o dôchodkových záležitostiach

27.3.2024 (SITA.sk) - Ľudia, ktorí pracujú alebo pracovali v Českej republike a na Slovensku, sa budú môcť s odborníkmi poradiť o dôchodkových záležitostiach - ako napríklad o dôchodkových nárokoch, dobách poistenia, dôchodkovom veku alebo o postupe pri podávaní žiadosti o dôchodok.

Sociálna poisťovňa (SP) pre nich organizuje poradenský deň o dôchodkoch v priestoroch svojej pobočky v Trenčíne vo štvrtok 18. apríla,“ dodáva hovorca SP Martin Kontúr.

Sociálna poisťovňa organizuje so zahraničnými partnermi toto poradenstvo bezplatne. Odporúča, aby si ľudia zarezervovali termín a priniesli potrebné doklady.

Špecialisti pre oblasť dôchodkového poistenia z oboch krajín budú v pobočke Sociálnej poisťovne v Trenčíne na ulici Jilemnického 3760 pripravení poistencom odpovedať na ich otázky. Záujemcom o účasť na poradenských dňoch Sociálna poisťovňa odporúča, aby si dohodli čas stretnutia na telefónnom čísle +421 906 171 635 alebo e-mailom na adrese prihlasovanie@socpoist.sk.

Prednosť budú mať vopred objednaní. Poradenstvo poskytnú aj neobjednaným záujemcom, nemôžu si však zabudnúť doklady o poistení, občiansky preukaz alebo cestový pas.

Viac k témam: Dôchodkové poistenie, Dôchodok, Poradenstvo
Zdroj: SITA.sk - Budúci dôchodcovia, ktorí pracovali aj na Slovensku a v Česku, sa budú môcť poradiť s odborníkmi o dôchodkových záležitostiach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.