Štvrtok, 30. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Briti varujú: ruské vpády rastú, Európa chystá spoločnú flotilu
- Tínedžerka pašovala na tele 30 chránených korytnačiek. Zatkli ju na letisku v Bangkoku
- Estónsko chce zákaz vstupu pre bývalých ruských vojakov do EÚ, návrh vyvoláva spory
- Americká blokáda podľa Teheránu len prehlbuje napätie a USA ňou aj tak nič nedosiahnu. Je úplne zbytočná
- Španielska polícia zadržala muža podozrivého z distribúcie falošných eur po Európe
British Airways od sobotňajšieho výpadku obnovili už väčšinu letov z Londýna
Webnoviny 30. máj 2017 663
LONDÝN 29. mája (WebNoviny.sk) - Letecká spoločnosť British Airways (BA) obnovila k utorku približne 95 percent svojich letov z londýnskych letísk Heathrow a Gatwick po víkendovom výpadku počítačového systému, ktorý zastavil jej lety na oboch londýnskych letiskách a spôsobiť meškania letov BA po celom svete.
Generálny riaditeľ BA Alex Cruz vo videospráve zverejnenej na stránke spoločnosti na Twitteri oznámil, že obnovili vyše 95 percent letov - všetky diaľkové lety z letiska Heathrow, ako aj niečo nad 90 percent kratších letov z Heathrow a všetky lety z Gatwicku.
Odporúčame:
Aktualizované: British Airways zaznamenali globálny výpadok systému, zrušili lety z Londýna
Výpadok počítačovej siete BA podľa neho postihol vyše 75.000 cestujúcich a dve tretiny z nich by mali dosiahnuť cieľ svojej cesty do konca dnešného dňa, ktorý bol v Británii štátnym sviatkom a posledným dňom predĺženého víkendu.
Výpadok by mohol stáť 150 miliónov libier
Britské médiá špekulovali, že uvedený výpadok by mohol stáť BA až 150 miliónov libier (vyše 172 miliónov eur).
Cruz sa ešte raz ospravedlnil za to, že sa ľudia nedostali cez voľné dni tam, kam chceli, a že museli čakať na letisku v dlhých radoch. Zdôraznil, že BA si splní svoje povinnosti, najmä čo sa týka odškodnenia cestujúcich.
Spoločnosť ponúkla cestujúcim, ktorí mali letieť dnes alebo zajtra a rozhodnú sa neletieť, vrátenie celej sumy peňazí za letenku alebo možnosť zmeniť termín letu na kedykoľvek do konca novembra.
Postupne posielajú omeškanú batožinu
BA uviedla, že triedi a postupne posiela za zákazníkmi obrovské množstvo omeškanej batožiny, ktoré sa jej v dôsledku výpadku siete nahromadilo. Cestujúcich vyzvala, aby zbytočne nechodili na letisko reklamovať túto "stratenú" batožinu.
Generálny riaditeľ BA dnes v interview s BBC vyhlásil, že odmieta odstúpiť po tom, čo spoločnosť označila za "globálny počítačový výpadok". Zároveň poprel, že by to bol dôsledok outsourcingu IT služieb BA do Indie."Dôkladne to vyšetríme, aby sme presne zistili, prečo k tomu došlo, a budeme reagovať," citovala ho tlačová agentúra DPA.
Odborový zväz BA však zastáva iný názor. "Katastrofálne zlyhanie je ďalší príklad nedostatkov počítačových systémov spoločnosti po tom, ako sa stal rad jej zamestnancov nadbytočnými a ich práca bola v roku 2016 zadaná externým dodávateľom v Indii," uviedol vo vyhlásení britský odborový zväz GMB, ktorý má vyše 631.000 členov.
Viac k témam: British Airways, letecká doprava, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - British Airways od sobotňajšieho výpadku obnovili už väčšinu letov z Londýna © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Obchodovanie s ropu sa začalo jej zlacnenímNasledujúci článok
Euro voči doláru stúplo
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Čo robiť so stuhnutou krčnou chrbticou, keď sedíte celý deň v kancelárii
Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO