Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Británia zníži clá na dovážané tovary z najchudobnejších krajín výmenou za dodržiavanie ľudských práv či ochranu klímy

 Webnoviny  16. august 2022  154  
Británia zníži clá na dovážané tovary z najchudobnejších krajín výmenou za dodržiavanie ľudských práv či ochranu klímy

16.8.2022 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia sa chystá zredukovať dovozné clá na ďalšie stovky produktov z najchudobnejších štátov sveta s cieľom posilniť obchodné vzťahy.

Program pokrýva 65 krajín


Program obchodu s rozvíjajúcimi sa krajinami nadobudne účinnosť v januári a stavia na programe, ktorého súčasťou Spojené kráľovstvo bolo v období členstva v Európskej únii. Informuje o tom portál bbc.com.

Tovary, ako sú odevy, obuv a potraviny, ktoré sa vo veľkom v Británii neprodukujú, budú profitovať z nižších alebo nulových ciel. Program pokrýva 65 rozvíjajúcich sa krajín.

Tovar z Afriky


Zároveň je nad rámec toho, že tisíce produktov už teraz môžu rozvíjajúce sa štáty exportovať na britský trh bez ciel. Program bude pokrývať zhruba 99 percent tovarov dovážaných do Veľkej Británie z Afriky.

Britské ministerstvo zahraničného obchodu uviedlo, že práca na programe je súčasťou širšej snahy Spojeného kráľovstva používať obchod na „rozvoj prosperity a na pomoc pri odstraňovaní chudoby“ a znižovaní závislosti od pomoci.

Súčasťou programu sú možnosti vylúčenia krajiny, ak porušuje ľudské a pracovné práva alebo ak neplní svoje záväzky v oblasti boja proti zmene klímy.

Viac k témam: Clá, Export, obchodné vzťahy, Ochrana klímy
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia zníži clá na dovážané tovary z najchudobnejších krajín výmenou za dodržiavanie ľudských práv či ochranu klímy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.