Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Británia zdaňovanie digitálnych spoločností zastaviť nechce, cieľom je dosiahnutie vhodného riešenia

 Webnoviny  24. august 2020  101
Británia zdaňovanie digitálnych spoločností zastaviť nechce, cieľom je dosiahnutie vhodného riešenia

24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda poprela správu o tom, že plánuje zastaviť zdaňovanie digitálnych spoločností v záujme dosiahnutia americko-britskej obchodnej dohody. Podľa nedeľníka Mail on Sunday britský minister financií Rishi Sunak uvažuje o zrušení nedávneho rozhodnutia o digitálnej dani, aby vyhovel americkým firmám a politikom a pomohol obom krajinám uzavrieť dohodu o obchode.

Hovorca britského rezortu financií však v pondelok pre televíziu CNBC povedal: "Jasne sme dali najavo, že ide o dočasnú daň, ktorá sa zruší, keď sa dosiahne vhodné globálne riešenie a pokračujeme v spolupráci s našimi zahraničnými partnermi na dosiahnutí tohto cieľa."

Vláda Veľkej Británie už skôr uviedla, že digitálnu daň prestane vyberať, keď sa uzavrie medzinárodná dohoda o tom, ako zdaňovať digitálne giganty. Takáto medzinárodná dohoda však ešte neexistuje. Administratíva USA je pritom presvedčená, že digitálna daň disproporcionálne ovplyvňuje americké spoločnosti.

Viac k témam: digitálna daň, dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Británia zdaňovanie digitálnych spoločností zastaviť nechce, cieľom je dosiahnutie vhodného riešenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.