Štvrtok, 6. máj 2021
Oblačno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Americkí ekonómovia predpokladajú koniec recesie ešte na tento rok, očakáva to 35 percent z nich

 Webnoviny  24. august 2020  88
Americkí ekonómovia predpokladajú koniec recesie ešte na tento rok, očakáva to 35 percent z nich

24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Recesia, do ktorej USA upadli v úvode tohto roka, by sa mohla skončiť v druhej polovicu tohto roka alebo v roku 2021. Približne 35 percent ekonómov, ktorých vo svojom prieskume oslovila americká Národná asociácia podnikových ekonómov (NABE), je presvedčených, že krajina sa z recesie dostane v druhej polovici tohto roka a 34 percent očakáva, že to bude v roku 2021. Informuje o tom portál ccn.com.Len 4 percentá oslovených ekonómov predpokladajú, že recesia bude trvať aj v roku 2022 alebo aj dlhšie. Na druhej strane 15 percent respondentov si myslí, že recesia v USA sa už skončila. Avšak takmer polovica oslovených odhaduje, že americký hrubý domáci produkt sa na úroveň roku 2019 dostane najskôr v roku 2022.

Viac k témam: ekonomická recesia, Národná asociácia podnikových ekonómov (NABE), prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Americkí ekonómovia predpokladajú koniec recesie ešte na tento rok, očakáva to 35 percent z nich © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.