Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Bittó Cigániková vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci a nepodporuje rozhadzovanie prostriedkami

 Webnoviny   2. apríl 2023  161  
Bittó Cigániková vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci a nepodporuje rozhadzovanie prostriedkami

2.4.2023 (SITA.sk) - Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (Sloboda a Solidarita - SaS) vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci sociálne odkázaným. Povedala to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12.

Taktiež je podľa nej potrebné nepodporovať rozhadzovanie prostriedkov, napríklad v podobe 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách, ktorú navrhol predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Štát by mal rýchlo identifikovať tých, ktorí pomoc potrebujú a doručiť im ju, myslí si poslanec Miroslav Kollár (Demokrati). Podľa podpredsedu parlamentu Petra Pčolinského (Sme rodina) vláda urobila čo sa dá, ale plošné rozhadzovanie peňazí podľa neho roztáča inflačnú špirálu a apeluje na adresnosť.

Viac k témam: 500 eurová odmena, adresná pomoc, Nárast cien, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Bittó Cigániková vidí riešenie situácie s vysokými cenami v adresnej pomoci a nepodporuje rozhadzovanie prostriedkami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.