Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
LONDÝN 10. októbra (WebNoviny.sk) – Britská banka HSBC dosiahla dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti o urovnaní obvinení v súvislosti s predajom cenných papierov založených na hypotékach pred vypuknutím finančnej krízy. HSBC v rámci urovnania zaplatí 765 mil. USD.
Dohoda rieši obžalobu zo strany USA, že banka zavádzala investorov v otázke kvality týchto cenných papierov. Informuje o tom britský portál bbc.com.
Emisie cenných papierov v rokoch 2005 až 2007 viedli k vysokým stratám investorov, uviedla americká prokuratúra.
HSBC však v súlade s bežnou praxou pri takýchto urovnaniach tieto tvrdenia nepriznala ani nepoprela. Vo vyhlásení banka uviedla, že odvtedy posilnila svoju vnútornú kontrolu a je "rada", že prešetrovanie sa vyriešilo.
(1 EUR = 1,1435 USD)
Viac k témam: Banka HSBC, cenné papiere, dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny
Slovensko ukončilo sériu repatriačných letov z Blízkeho východu, 17 špeciálov priviezlo domov stovky ľudí – FOTO