Utorok, 22. jún 2021
Malá oblačnosť  23,9 °C
Mimoriadne správy

Automobilky na Slovensku celosvetový výpadok súčiastok neohrozuje, zareagovali flexibilne

 Webnoviny  19. január 2021  69
Automobilky na Slovensku celosvetový výpadok súčiastok neohrozuje, zareagovali flexibilne

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Výrobu automobilov na Slovensku zatiaľ neohrozuje celosvetový nedostatok súčiastok, ktorý okrem iného výrazne obmedzil produkciu v susednom Maďarsku. Volkswagen Slovakia podľa vyjadrenia svojej hovorkyne Lucie Kovarovič Makayovej v spolupráci s koncernom situáciu neustále sleduje a vyhodnocuje.

"Nedostatok polovodičov sa dotýka aj niektorých modelov vyrábaných v bratislavskom závode, na situáciu sme však dokázali ihneď flexibilne zareagovať, vďaka čomu sú dopady na našu výrobu minimálne," dodala pre agentúru SITA.

Trnavská PSA Slovakia aktuálne podľa svojho hovorcu Petra Šveca nezaznamenáva žiadne komplikácie v dodávke dielcov, ktoré by ohrozovali plynulosť toku výroby. Kia Slovakia si je vedomá možného prerušenia dodávok čipov pre výrobu v automobilovom priemysle. "Pozorne sledujeme situáciu a spolupracujeme s našimi dodávateľskými partnermi na udržaní stabilnej výroby," uviedol hovorca fabriky Ján Žgravčák.

Automobilky na Slovensku boli naposledy nútené prerušiť výrobu počas prvej vlny pandémie na jar minulého roka.

Viac k témam: automobilky
Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilky na Slovensku celosvetový výpadok súčiastok neohrozuje, zareagovali flexibilne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.