Utorok, 26. máj 2020
Polojasno  7,2 °C
Mimoriadne správy

Automobilka BMW očakáva výrazne nižší zisk, dôvodov je viacero

 Webnoviny  21. marec 2019  85
Automobilka BMW očakáva výrazne nižší zisk, dôvodov je viacero

MNÍCHOV 21. marca (WebNoviny.sk) - Nemecká automobilka BMW uviedla, že jej zisk za tento rok bude "výrazne nižší" ako vlani v dôsledku vyšších cien surovín, nákladov na plnenie prísnejších požiadaviek v oblasti emisií a nepriaznivých pohybov výmenných kurzov.

Výrobca automobilov zároveň v stredu konštatoval, že čelí zvýšenej neistote pre medzinárodné obchodné konflikty, ktoré by mohli viesť k vyšším clám.

Spoločnosť BMW prognózuje, že jej zisková marža pri výrobe áut bude 6 až 8 percent, čo je menej v porovnaní s dlhodobým strategickým cieľom dosahovať maržu 8 až 10 percent. Dodala však, že tento dlhodobý cieľ stále "zostáva ambíciou" firmy vzhľadom na "stabilné podnikateľské prostredie".

V minulom roku automobilka BMW dosiahla čistý zisk 7,2 mld. eur, čo bol pokles o 17 percent oproti roku 2017, kedy hospodárenie spoločnosti o 1 mld. USD vylepšili zmeny daní v USA.

Viac k témam: BMW
Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilka BMW očakáva výrazne nižší zisk, dôvodov je viacero © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.