Nedeľa, 9. máj 2021
Jasno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon

 Webnoviny  15. február 2021  50
Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon

15.2.2021 (Webnoviny.sk) - Britská automobilka Jaguar plánuje do roku 2025 začať vyrábať výlučne elektromobily a postupne ukončiť produkciu vozidiel so spaľovacími motormi.

Spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorú vlastní indický konglomerát Tata Motors, dúfa, že týmto krokom pomôže zvrátiť osud 86-ročnej značky Jaguar, ktorej sa v ostatných rokoch nedarilo tak, ako očakávala.

Land Rover sa trochu oneskorí


Firma podotkla, že omnoho ziskovejšia značka Land Rover bude v roku 2024 vyrábať svoj prvý čisto elektrický model, keďže postupne tiež vyraďuje spaľovacie motory.

Britský minister dopravy Grant Shapps túto správu privítal ako „obrovský krok pre britskú výrobu automobilov“.

Tisíce pracovníkov na Slovensku


Spoločnosť Jaguar Land Rover pôsobí aj na Slovensku, kde zamestnáva priamo viac ako 3-tisíc pracovníkov a ďalších viac ako 20-tisíc v rámci dodávateľských reťazcov.

Pred niekoľkými dňami v rámci produkcie pod Tatrami zaznamenala zaujímavý míľnik, keď vyrobila jubilejné stotisíce vozidlo.

Viac k témam: elektromobily
Zdroj: Webnoviny.sk - Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.