Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
- Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO
Americký minister energetiky nevylúčil sankcie voči plynovodu Nord Stream 2
MOSKVA 14. septembra (WebNoviny.sk) - USA by mohli uvaliť sankcie voči plynovodu Nord Stream 2, ktorý má prepravovať zemný plyn z Ruska do Nemecka. Povedal to vo štvrtok počas návštevy Moskvy americký minister energetiky Rick Perry.
Sankcie nehrozia okamžite
Na otázku, či sú možné sankcie voči Nord Stream 2 a či sa plánujú ďalšie sankcie súvisiace s energetikou, Perry odpovedal: "Na Vašu prvú otázku je odpoveď áno, a na druhú je odpoveď áno."
Odporúčame:
Nemecký súd zamietol návrh na zrušenie výstavby plynovodu Nord Stream 2
Na stretnutí s ruským ministrom energetiky Alexandrom Novakom však Perry povedal, že USA tieto sankcie nechcú uvaliť a naznačil, že nehrozia okamžite. "Minister Novak a ja sme sa zhodli, že sa nechceme dostať do bodu, v ktorom by sa použili sankcie," uviedol Perry.
Prebieha istá forma vyjednávania
Novak konštatoval, že projekt plynovodu sa bude naďalej realizovať. "Znepokojujú nás vyhlásenia a všeobecný postoj v súvislosti s budúcimi sankciami voči veľmi konkurenčnému projektu, ktorý je v záujme európskych spotrebiteľov," dodal Novak.
Podľa Chrisa Weafera, analytika poradenskej spoločnosti Macro-Advisory, uplatnenie sankcií voči ruskému energetickému sektoru pre Nord Stream by mohlo byť ťažké vzhľadom na jeho obrovskú veľkosť a dominantné postavenie na trhu v Európe.
Podľa jeho slov sa USA namiesto toho možno snažia dosiahnuť nejakú dohodu. "Štvrtkové rokovania naznačujú, že prebieha istá forma vyjednávania," dodal Weafer.
Viac k témam: Alexander Novak, plyn, plynovod Nord Stream II., Rick Perry, sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký minister energetiky nevylúčil sankcie voči plynovodu Nord Stream 2 © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú