Štvrtok, 23. január 2020
Slnečno  0,7 °C
Mimoriadne správy

Americké štáty plánujú vyšetrovať Google, čelí podozreniam zo zneužívania dominantného postavenia

 Webnoviny   9. september 2019  40
Americké štáty plánujú vyšetrovať Google, čelí podozreniam zo zneužívania dominantného postavenia

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Skupina štátov v USA na čele s Texasom plánuje začať vyšetrovanie spoločnosti Google, ktorá čelí podozreniam zo zneužívania dominantného postavenia na trhu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP, podľa ktorej dotknuté úrady správu oficiálne potvrdia neskôr počas dňa.

Vyšetrovaniu čelí aj Facebook


Obchodné praktiky spoločnosti Google a ďalších technologických firiem už sú predmetom vyšetrovaní zo strany Kongresu, federálneho ministerstva spravodlivosti a komisie pre obchod.

Separátnemu vyšetrovaniu, pri ktorom spolupracujú viaceré štáty, už čelí spoločnosť Facebook. Potvrdilo to v piatok ministerstvo spravodlivosti štátu New York, podľa ktorého sa vyšetrovanie zameriava na "dominantné postavenie Facebooku v odvetví a potenciálne správanie namierené proti hospodárskej súťaži".

Zvyšovanie cien reklamy


Cieľom je určiť, či prevádzkovateľ sociálnej siete neohrozuje údaje spotrebiteľov, neznižuje kvalitu výberu, alebo umelo nezvyšuje cenu reklamy.

Spoločnosť Facebook na správu reagovala vyhlásením, že plánuje "konštruktívne spolupracovať" s ministrami spravodlivosti jednotlivých štátov a víta konverzáciu o hospodárskej súťaži.

Viac k témam: vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké štáty plánujú vyšetrovať Google, čelí podozreniam zo zneužívania dominantného postavenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.