Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online

 Webnoviny   3. september 2020  151
Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Americký online predajca Amazon do konca tohto roka vytvorí vo Veľkej Británii sedemtisíc pracovných miest, aby vyhovel rastúcemu dopytu.

Spoločnosť uviedla, že v tomto roku v krajine už zvýšila počet pracovných pozícií o tritisíc, čiže za celý rok vytvorí 10-tisíc nových miest. Počet jej zamestnancov v Británii tak stúpne na viac ako 40-tisíc. Informuje o tom portál bbc.com.

Koronakríza a obmedzenia pohybu, ktoré spôsobili dočasné zatvorenie mnohých kamenných obchodov, zároveň vyvolali masívny rast nakupovania prostredníctvom internetu. Tento vývoj prospieva takým internetovým gigantom, ako je Amazon.

Podľa najnovších údajov bol online predaj v Británii v júli o 50 percent vyšší ako vo februári, čiže v období pred pandémiou. Britský minister pre podnikanie Alok Sharma uviedol, že pandémia je "náročným obdobím pre mnohé firmy", ale správa o nových pracovných miestach v Amazone je "veľmi povzbudzujúca".

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, pracovné miesta
Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.