Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Ak sa Briti nerozhodnú nijako, podľa francúzskej ministerky si zvolili brexit bez dohody
Webnoviny 19. marec 2019 686
PARÍŽ 19. marca (WebNoviny.sk) - Veľká Británia musí rozhodnúť o svojej budúcnosti, pretože inak riskuje, že z Európskej únie 29. marca odíde neriadene. Vyhlásila to v utorok francúzska ministerka pre európske záležitosti Nathalie Loiseau.
Britskí poslanci "odmietli odchod bez dohody a odmietli realistickú dohodu. Musia sa rozhodnúť pre jednu z týchto dvoch možností," povedala ministerka.
"Ak nebude rozhodnutie, príde dátum 29. marca a bude odchod bez dohody. Ak sa Briti nerozhodnú nijako, znamená to, že sa rozhodnú pre odchod bez dohody," konštatovala Loiseau na schôdzke s partnermi z krajín Európskej únie, ktorej cieľom je pripraviť tohtotýždňový summit EÚ zaoberajúci sa brexitom.
"Máme dobrú vôľu, ale musíme sa zaoberať aj inými vecami a máme občanov a firmy a neistota je pre nich neúnosná," dodala francúzska ministerka pre európske záležitosti.
Viac k témam: Brexit, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak sa Briti nerozhodnú nijako, podľa francúzskej ministerky si zvolili brexit bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u