Pondelok, 27. január 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Ochranné pracovné prostriedky, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá

 Seocentrum  14. február 2019  138
Ochranné pracovné prostriedky, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá

Povinnosťou každého zamestnávateľa je vytvoriť vyhovujúce podmienky na prácu. Viaceré firmy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí za účelom šetrenia nakupujú lacné ochranné pracovné prostriedky, ktoré si nedokážu plniť svoj účel. Ak sa nič nestane, môžu byť len radi. Ak sa ale niektorému zo zamestnancov niečo stane, vtedy sa ešte len začnú problémy a súdne ťahanice.


Investujte do kvalitného vybavenia firmy (výrobných hál a skladových priestorov) a vyhnete sa zbytočným problémom, ktoré by ohrozovali vaše podnikateľské aktivity. Ako konateľ spoločnosti ste zodpovedný za celý chod firmy. Do čoho vám ale odporúčame investovať? Investujte hlavne do pracovných rukavíc a obuvi.


Pracovná obuv


Aké by to bolo pracovať bez bezpečnej pracovnej obuvi? Ako správny zamestnávateľ by ste mali každému jednému zamestnancovi kúpiť celokoženú pracovnú obuv, ktorá má protišmykové podrážky a dokáže odvetrávať pot. Nohy zamestnancov musia byť ako v bavlnke. Veď si predstavte, že by ste pracovali osem hodín v topánkach, v ktorých by sa vám potili nohy, všade by sa vám šmýkalo a báli by ste sa spraviť čo i len krok.


Skôr, ako budete objednávať, musíte mať spísané veľkosti nôh všetkých zamestnancov pracujúcich vo výrobných halách a skladových priestorov.


Pracovné rukavice


Aj túto dôležitú ochrannú pomôcku by mali mať vaši zamestnanci. Pracovné rukavice vyberajte podľa odvetvia, v ktorom podnikáte. Iné rukavice budú potrebovať zamestnanci, ktorí pracujú v automobilovom priemysle a iné zase v skladoch a elektrotechnickom priemysle.


Ak potrebujete kvalitné textilné rukavice, odporúčame vám sústrediť sa predovšetkým na slovenských výrobcov a predajcov textilných pracovných rukavíc.


Ďalšie ochranné pracovné prostriedky, ktoré budete potrebovať


V ponuke obchodov zameraných na predaj ochranných pracovných prostriedkov by ste mali kupovať aj kvalitné pracovné odevy (montérky, bundy, tričká). Dokonca tam nájdete aj ochranu hlavy a pomôcky, ktoré potrebujú zamestnanci vykonávajúci výškové práce (bezpečnostné postroje, polohovacie pásy, laná, atď.)


To, či budete zamestnancom dávať luxusnú kávu Davidoff, je už len na vás, na vašej dobrej vôli. Pitný režim však musíte zabezpečiť všetkým zamestnancom.


Myslite na bezpečnosť všetkých zamestnancov a dôkladne si vyberajte firmu, ktorá vám bude dodávať všetky ochranné pracovné prostriedky.