Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Končíte v posteli príliš skoro?

 Seocentrum  28. jún 2021  182
Končíte v posteli príliš skoro?

Spomedzi „mužských problémov“ sa relatívne často hovorí o problémoch s erekciou a všeobecne o neschopnosti dostatočného sexuálneho „nabudenia sa“. Hlavne pri mladších mužoch, ale aj pri tých starších, ktorých milostný život dlhšiu dobu „nenapredoval“, môže však nastať opačný problém.


Problém je ak sa to stáva pravidelne


Tým problémom je predčasná ejakulácia, ktorá nastane ešte skôr ako k niečomu „poriadnemu“ vôbec dôjde. To rozhodne nie je príjemná situácia nielen pre muža, ale ani pre jeho partnerku, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou čakala niečo „viac“.


Áno, niekedy sa to môže stať každému, pokiaľ je výrazne viac vzrušený, ale o problém ide, keď sa pravidelne stáva, že ejakulácia prichádza do jednej minúty od začatia pohlavného styku. Ako však takýto problém riešiť? Najskôr treba nájsť príčinu.


Tá môže byť aj psychická. Spôsobovať predčasnú ejakuláciu môže stres, úzkosť alebo depresia. Ak trpíte niektorým z týchto problémov, mali by ste sa pokúsiť im predchádzať nielen kvôli vášmu milostnému životu, ale celkovému zdravotnému stavu.


Pomôcť môžu výživové doplnky, ale ak nezaberú, s návštevou lekára neotáľajte


Tento problém však môže byť aj dedičný a rovnako rôzne výskumy dokázali, že predčasná ejakulácia skôr trápi mužov, ktorí začali sexuálne žiť príliš neskoro. Ak menej stresujúci životný štýl nepomáha, skúsiť môžete výživové doplnky, ktoré vám pomôžu oddialiť ejakuláciu. Možno si tak pomôžete aj bez toho, aby ste absolvovali chúlostivú návštevu lekára.


V niektorých prípadoch sa však objednaniu k lekárovi nevyhnete. Ak s tým váhate, uvedomte si, že rôzne problémy týkajúce sa milostného života majú mnohí muži a nie ste výnimka. A neriešenie takýchto problémov môže naviac ohroziť váš vzťah.


S niektorými príčinami predčasnej ejakulácie akými sú krátka uzdička alebo zápal močových ciest, si bez návštevy lekára aj tak neporadíte. A obzvlášť liečenie druhej menovanej príčiny by ste rozhodne nemali odkladať, keďže pri zápale močových ciest bude predčasná ejakulácia najmenší z vašich problémov.


Zdroj obrázka: Autor: LightField Studios / Shutterstock.com