Streda, 26. február 2020
Oblačno  2,2 °C
Mimoriadne správy

Hygienici vykonali stovky kontrol, ale nebezpečnú výživu pre bábätká nenašli

 Webnoviny   5. november 2019  154
Hygienici vykonali stovky kontrol, ale nebezpečnú výživu pre bábätká nenašli

5.11.2019 (Webnoviny.sk) - Kontroly hygienikov na Slovensku neodhalili nebezpečnú výživu pre bábätká, pred ktorou varovali zo zahraničia. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková. Podľa stanoviska hygienici urobili vyše 280 kontrol, ani jedna z nich neodhalila prítomnosť nebezpečných výrobkov.

Skontrolovali obchody


„Ku dňu 4. 11. 2019 vykonali regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR viac ako 280 kontrol v potravinárskych prevádzkach s predajom počiatočnej a následnej dojčenskej výživy, pričom ani v jednej prevádzke nebola zistená prítomnosť inkriminovaných výrobkov,“ uvádza stanovisko ÚVZ.

O prítomnosti minerálneho oleja aromatických uhľovodíkov (MOAH) v počiatočnej a následnej dojčenskej výžive informovali ÚVZ SR v piatok 25. októbra prostredníctvom Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF).

Na Slovensku dodaná nebola


Podľa tejto informácie sa minerálny olej aromatických uhľovodíkov (MOAH) našiel v počiatočnej a následnej dojčenskej výžive značiek Novalac, Nestlé, Danone, Nutrilon, Hero Baby a Neolac na trhu vo Francúzsku, v Holandsku a Nemecku.

Slovenský úrad kontaktovali aj výrobcovia, ktorí tvrdili, že nebezpečná výživa pre novorodencov a dojčatá na Slovensko dodaná nebola. Kontroly úradu tieto informácie potvrdili.

Viac k témam: nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici vykonali stovky kontrol, ale nebezpečnú výživu pre bábätká nenašli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.