Streda, 27. január 2021
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Hygienici varujú pred nebezpečnými výrobkami, sú medzi nimi aj vlhčené utierky

 Webnoviny  27. november 2020  160
Hygienici varujú pred nebezpečnými výrobkami, sú medzi nimi aj vlhčené utierky

27.11.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na viaceré nebezpečné výrobky. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) ich nahlásil kontrolný orgán vo Francúzsku, Nemeckej spolkovej republike, Švédsku, Fínsku, Holandsku a Cypre. Informácie poskytol Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ.

Konkrétne ide o výrobok na bielenie zubov značky DMC, olej na vlasy a na pokožku AlezaR, dva krémy na bielenie pokožky neuvedenej značky a vlhčené utierky Optimal. Problémovými sú aj viaceré výrobky na bielenie pokožky. Ide o značky Black Opal, Bio Claire, Piment doux plus, Carotone-Light and Natural, Cocoderm, L´Abidjanaise, Lana, Sandal a Pure Skin.

Viac k témam: nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nebezpečnými výrobkami, sú medzi nimi aj vlhčené utierky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.