Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitídu

 Webnoviny  16. november 2021  445
Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitídu

16.11.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (Rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán vo Francúzsku. Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky. Informoval o tom Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Ako uviedol ÚVZSR, výrobok značky NUTRICLAIR sa predáva v 250 mililitrovom balení, s číslom výrobnej dávky 1121 a krajinou pôvodu je Belgicko. Vo výrobku je v zozname zložiek uvedená látka hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, čo je v rozpore so zoznamom zakázaných látok v kozmetických výrobkoch.

Spomínaná látka je kožný senzibilizátor, ktorá môže vyvolať alergické reakcie alebo kontaktnú dermatitídu.

Viac k témam: Nebezpečné výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nebezpečným výrobkom, môže vyvolať alergickú reakciu aj dermatitídu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.